Borac preko Mladosti do finala Kupa Republike Srpske

Košarkaši Borca i Leotara igraće u finalu Kupa Republike Srpske.

Borac je u polufinalu pobijedio Mladost u Mrkonjić Gradu 62:72 (14:21,14:23,23:13,11:15) i izborio finale gdje ih čeka Leotar, koji je u nedjelju u polufinalu bio bolji od Radnika. Odluku o datumu i mjestu odigravanja finalnog meča donijeće Upravni odbor KSRS.

Borac je Mrkonjić Gradu odlično odigrao prvo poluvrijeme poslije kojeg su imali 16 poena prednosti (28:44). Domaća ekipa je nakon treće četvrtine uspjela da smanji na šest poena zaostatka (51:57). Poslije tri minuta igre u posljednjoj dionici rezultat je bio izjednačen 57:57. Onda Kosta Kondić uzima stvari u svoje ruke postiže 11 poena u nizu, Borac opet ima dvociofrenu prednost, koju čuva do kraja.

Kosta Kondić sa 26 poena predvodio je Borac, Diante Boldvin je ubacio 12, a Džoš Kanigem devet poena. U domaćem sastavu Miljan Marković 14, jernej Ledl 12 poena i 12 skokova, 12 poena je ubacio i David Maran, dok se Nemanja Kapetanović zaostavio na 11 poena.