Borac izgubio u posljednjoj sekundi

Drugi poraz Borca u ABA 2 ligi.

Košarkaši Sutjeske savladali su Borac 74:75 (20:13,28:20,16:11,10:31) u 11. kolu ABA 2 lige. Sada na čelu tabele su izjednačeni Borac i MZT. Pobjedu ekipi Sutjeske donio je Tomašević poenima u posljednjoj sekundi.

Nakon što su u prvom poluvremenu postigli 10 trojki (do kraja meča više nijednu) i imali prednost (48:33) činilo se da će to biti rutinska pobjeda Borca. Pogotovo što su nakon treće četvrtine imali i 20 poena prednosti (64:44). Onda u posljednjem kvartalu gosti polako smanjuju prednost, a Borac nikako ne dolazi do poena iz igre. Pogađali su samo sa linije penala. Onda u samom finišu drama. Sutjeska na minut do kraja dolazi na dva poena zaostatka 72:70. Potom Kondić potiže prve i jedine poene iz igre za Borac u ovoj četvrtini za 74:70. Na drugoj strani Čalić potiže trojku za 74:73 na 33 sekunde do kraja. U narednom napadu Borca, Knežević šutira za tri, promašuje, na drugoj strani lopta ide pod koš za Tomaševića, koji sa zvukom sirene pogađa za veliko slavlje igrača iz Nikišća.

Za pobjednike Radosav Spasojević 20, Vladimir Tomašević 19, Miloš Koprivica 10 poena. U ekipi Borca Aljoša Janković 11, Diante Boldvin i Draško Knežević po 10.