Bitna pobjeda Mladosti: Sloboda “pala” u Mrkonjić Gradu, iznenađenje u Palama

Bitna pobjeda.
Mladost

foto: KK Mladost

Mladost je u 18. kolu Lige BiH pobijedila tuzlansku Slobodu.

Na domaćem terenu košarkaši Mladosti su upisali pobjedu 79:66 i tako došli do pete pobjede, dok je Sloboda poslije drugog neuspjeha u nizu na četiri poraza.

Od prve minute domaća ekipa je kontrolisala utakmicu i bez većih problema upisala pobjedu do koje su je vodili kapiten Đorđe Aleksić, koji je ubacio 21 poena, Nemanja Milošević sa 15 poena i 10 asistencija i Aleksandar Pantelić striejlac 13 poena, dok su Dejan Ćup i Aleksandar Smiljanić dali po 11.

Kod gostiju Vladimir Tomašević 16 poena i 10 skokova, Jovan Štulić 14, Aleksa Jugović 12 poena.

Basket iz Živinica je upisao treću pobjedu u nizu. Pobijedili su Jahorinu u gostima 75:73. Trijumf u gostima upisala je i ekipa Orlovika kod Radničkog u Goraždu 84:83.

Leotar je u krizi.

Doživjeli su košarkaši iz Trebinja peti poraz u nizu u Ligi BiH. Ovaj put na domaćem terenu su u 18. kolu izgubili od Zrinjskog poslije tri produžetka sa 117:116. Na drugoj strani Zrinjski je vezao drugu pobjedu i ukupno su došli do petog trijumfa ove sezone.

točak
Laki 6
Standings provided by Sofascore

About The Author