BiH nakon dva produžetka srušila Francusku

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Francusku u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo rezultatom 96:90, poslije dva produžetka.
Košarkaši BiH priredili su veliko iznenađenje u Sarajevu nadigravši olimpijske vicešampione Francuze, poslije velike borbe, a meč je odlučen u produžetku. Sjajna partija Nurkića koji je predvodio svoju ekipu do trijumfa postigavši 21 poen.
BiH je fenomenalno ušla u duel i nadigrala Francusku u prvoj četvrtini, poslije koje su imali 14 poena prednosti.
Uslijedio je odgovor Francuza u drugom periodu, zaigrali su dosta agresivnije i pogađali iz svih pozicija. Brzo su istopili prednost domaćina, a potom i preokrenuli rezultat u svoju korist pa su na poluvremenu imali osam poena prednosti.
U trećoj četvrtini košarkaši BiH zatvorili su sve prilaze svom košu i dozvolili Francuzima da postignu samo pet poena. S druge strane BiH je postigla 19 i u posljednji period ušlo se pri vođstvu domaćina od šest poena razlike.
Velika borba u poslednjoj četvrtini, ipak Francuzi su uspjeli da anuliraju prednost domaćina i meč je riješen u produžetku.
Odlučuući period doneo je sjajnu igru domaćina koji dobijaju sa 20:14 i tako rješavaju meč u svoju korist sa 96:90.
Nurkića koji je vodio BiH do trijumfa, pratili su Roberson sa 18 i Musa sa 17 poena. U timu Francuske Furnije je ubacio 24 poena, a Jabuzele 16.
Francuska je nakon poraza na drugom mjestu kvalifikacione grupe K sa 6 pobjeda i 2 poraza, iza Litvanije, dok je Bosna i Hercegovina vratila nade za plasman na Mundobasket i sada ima 4 pobjede i isto toliko poraza.