Bajić: Velika pobjeda za nas

Igokea je zabilježila četvrtu pobjedu u nizu.

Večeras su u meču četvrtog kola ABA lige pobijedili Split u gostima.

”Čestitao bih svojim momcima. Ovo je jako bitna pobjeda za nas. Splitu želim mnogo sreće u nastavku sezone. Kažem, bitna pobjeda za nas jer se nalazimo u specifičnoj situaciji, pogotovo kad su povrede u pitanju. Došli smo ovde bez Nakića koji je bitan šraf za nas u ovoj sezoni. Momak igra sjajno u oba smijera. Bili smo i bez Talića koji je isto povrijeđen. Desio nam se i peh da je Kraford igrao na svoju ruku jer je pod temperaturom tri dana kako smo došli u Split. Zahvaljujem mu se što je stisnuo zube i pomogao ovim momcima. Tanasković ima povredu palca desne ruke isto tešku, ali je i on stisnuo zube i igrao. Zato i kažem da je ovo velika pobjeda za nas”, rekao je trener Igokee Dragan Bajić i daodao:

“Rekao sam u pripremi meča da nam neće biti lako. Split je na 0:3 i oni traže pobjedu, posebno na svom parketu. Imaju kvalitet u Mavri i Šorteru i dva Amerikanca koji su došli, dok ostali daju energiju što se pokazalo u pojedinim momentima utakmice. Bili su agresivni i izgubili smo neke lopte koje nismo smjeli. Defanzivom mogu biti zadovoljan. Sam taj period kad sam uveo neke momke sa klupe, nisam bio zadovoljan. Split je tu napravio dominaciju, pogotovo u ofanzivnom skoku i gdje su se rezultatski primakli. U drugom poluvremenu smo imali uspona i padova. Možemo reći da smo kvalitetniji, ali uz sve probleme koje imamo ne možemo trenutno biti kvalitetniji. Ali smo pokazali da imamo karakter i zasluženo pobijedili.”