Bajić: Velika pobjeda

Košarkaši Igokee mtel su u 20. kolu ABA lige pobijedili Mornar.

Igokea je slavila pobjedu 70:57, a otpor gostiju slomili su početkom posljednje dionice kada su napravili seriju 16:0.

“Sigurno je ovo velika pobjeda za nas, čestitam momcima na sjajnom poslu koji su odradili večeras i ekipi Mornar Barsko zlato mojim prijateljima, želim puno sreće u nastavku sezone, i da ostvare sve ono što su zacrtali, a na prvom mjestu im želim da su svi zdravi kako oni tako i igrači. Što se tiče same utakmice mogli ste vidjeti da je bila jako tvrda s obje strane i sam broj poena govori, pogotovo prvo poluvrijeme, da su se dešavale stvari koje nisu uobičajene za oba tima. Zadovoljan sam defanzivom svog tima u prvom dijelu, međutim ono što me zabrinjavalo, a to je sigurno plod pada koncetracije gdje su neke ničije lopte završavale kod njih. I još jedan detalj, gdje smo slobodna bacanja šutirali 10-3. Na pauzi sam im sugerisao posebno kada su te ničije lopte da moramo iskontrolisati i da uhvatimo te lopte i da iz tranzicije dođemo do lakih poena. To se i dešavalo u nastavku gdje smo dosta trčali u leđa ekipi Mornara i dolazili do lakih poena. U poslednjoj četvrtini napravili smo veliku seriju i faktički riješili pobjednika. Zadovoljan sam pristupom, defanzivno dobijena utakmica, primili smo 57 poena što govori da je tim bio na visini zadatka u onome što smo se dogovorili u pripremi utakmice“, rekao je trener Igokee mtel Dragan Bajić.

Mihailo Pavićević, trener Mornara čestitao je protivniku na pobjedi.

“Želio bih da čestitam ekipi Igokea na zasluženoj pobjedi. Šanse koje smo imali, a to je bilo u prvom poluvremenu kada smo u odbrani djelovali dobro, izbacili smo iz ritma njihov napad, međutim večeras od prvog do poslednjeg minuta smo imali katastrofalnu organizaciju napada, jednostavno nismio igrali našu košarku. Svi pokušaji su bili individualnim rješenjima i umjesto da tu dobru odbranu u prvom poluvremenu iskoristimo za neko vođstvo, mi smo otišli na poluvrijeme u egal. U drugom dijelu utakmice Igokea je odigrala bolje, a mi smo nastavili da u napadu igramo katastrofalno, nikad gore ove godine i rezultat takve igre je pobjeda Igokee. Znali smo da neigranjem Gordića i Luisa, da ćemo imati problema, ali nismo očekivali da ti igrači koje smo planirali da to nadomjeste odigrati mnogo bolje, međutim to je prva utakmica i nadam se da će ova pauza kroz treninge nas vratiti na pravi put.”