Bahčešehir slavio u Laktašima

Igokea

Bahčešehir je pobijedio Igokeu u Laktašima u posljednjem meču grupne faze.

Bahčešehir je slavio u Laktašima 72:77 i tako došao do druge pozicije,dok je Igokea treća. Tim Dragana Bajića će tako u plej inu igrati protiv Hapoel Holona, koji će imati prednost domaćeg terena, dok turski tim ide na Ostende.

Igokea je bila bolji rival u prvom poluvremenu, a onda su odigrali slabije drugo poluvrijeme prije svega u napadu, pošto su postigli samo 33 poena. Loše su odigrali i samu završnicu. Pri vođstvu gostiju 64:69, Jošilo je imao dva bacanja. Oba je promašio, a u narednom napadu Smit je postigao trojku i imao dodatno bacanje, koje je realizovao i odveo je svoj tim na nedostižnih 64:73.

Za Igokeu je na ovom meču debitovao Nenad Nerandžić i postigao četiri poena uz tri skoka.

U pobjedničkom timu Džeri Butsiel i Džamar Smit su dali po 14 poena. Na drugoj strani Kendrik Rej 15, Brajant Kroford 13, Nikola Marić 12, Nikola Tanasković 11 poena.