Anemični Partizan

Košarkaši Partizan izgubili od francuskog Burga u petom kolu Evrokupa.

Očajan je bio Partizan večeras i izgubio je od Burga 76:89 (19:22,21:35,18:17,18:15). Nije sramota izgubiti, gubio je Partizan i od slabijih rivala, ali način na koji su poraženi boli sve navijače, a trebao bi i trenera i igrače. Bez borbe, želje, vizije, odgovornosti prema dresu koji nose brzo su položili koplja pred ekipom koje nije trenirala prethodnih dana. I to su već u prvom poluvremenu izgubili utamicu primivši za 20 minuta 57 poena. Način na koji je Partizan gubio lopte u prvom dijelu nije primjeren ni za pionirske ekipe iz kojih su gost postigli desetak laganih poena.

Sramno za dres koji nose. Igrali su na mahove, a obaveza kada se nosi dres Partizana je da se igra sviih 40 minuta. Moraće nešto da se mjenja, da ne bi bilo kasno.

Na kraju kod pobjednika Pjer Pelos 28, Danilo Anđušić 23, Alen Omić 10 poena. U ekipi Partizana koja je sad na učinku dvije pobjede i tri poraza Nemanja Gordić 15, Markus Pejdž 14, Erik Mika 12, Kodi Miler Mekintajer 10 poena.