Aleksa Avramović režirao preokret: Partizan u derbiju bolji od Zvezde

Aleksa Avramović

Partizan je u petom kolu Evrolige pobijedio Crvenu zvezdu 88:86.

Partizan je odlično počeo utakmicu poveo sa 17:2, ali su gosti do kraja prve četvrtine uspjeli da se vrate na jednocifre zaostatak 22:13. Onda mnogo bolja igra Zvezde u drugoj četvrtini i na poluvremenu je biolo 42:42.

Početak treće četvrtine pripada Zvezdi, koja dolazi do najveće prednosti 60:50. Ovaj period igre završen je rezultatom 65:53 i tu je Zvezda nagovijestila da će prekinuti niz od tri poraza u Evroligi.

U posljednjem kvartalu održali su prednost i utisak je bio da idu ka pobjedi. Onda se pojavio Aleksa Avramović i nagovijestio preokret i na kraju u penal završnici pobjeda crno bijelih.

U pobjedničkom timu Aleksa Avramović 14, Zek Ledej 13, Ognjen Jaramaz 12, Frenk Kaminski 11 poena. Na drugoj straniDžoel Bolomboj 16, Šabaz Nejpir, 14, Adam Hanga i Jago dos Santos po 11 poena.