Jago Dos Santos napustio Crvenu zvezdu
foto: aba liga/Dragana Stjepanović
Jago Dos Santos je po drugi put napustio Crvenu zvezdu.

Prošle sezone je otišao, ali se vratio, a sada je rastanak defitinitivan.
“KK Crvena Zvezda i naš dosadašnji plejmejker Jago Dos Santos sporazumno su u petak raskinuli ugovor.
Obostranim dogovorom, KK Crvena zvezda nema više nikakvih finansijskih obaveza prema brazilskom beku koji je imao ugovor sa klubom do kraja takmičarske sezone 2026-2027. Sa druge strane, Jago Dos Santos je potpuno slobodan u izboru nove sredine.
Jago Dos Santos je u Crvenu zvezdu Meridianbet stigao tokom ljeta 2023. godine iz njemačkog Ulma. Sa našim klubom u kome je ostavio značajan trag, osvojio je ABA ligu 2024. godine i bio najkorisniji igrač finalne serije plej ofa. U crveno bijelom dresu osvojio je četiri trofeja: uz ABA ligu, doprinio je i osvajanju dva kupa Radivoj Korać (2024,2025) i srpsko prvenstvo (2024).
Osim velikog doprinosa na parketu, Jago Dos Santos je kao prvi Brazilac u istoriji kluba, ponašanjem van njega i odnosom koji je imao sa našim Zvezdašima, postao važan dio istorije KK Crvena zvezda.
Klub ovom prilikom želi puno sreće, zdravlja i uspjeha našem Jagu u daljim izazovima koji mu slijede u karijeri. Jago Hvala ti i srećno!”, saopšteno je iz KK Crvena zvezda.

- Saša Obradović: Ja uopšte ne gledam rezultate, niti me zanimaju bilo kakve kalkulacije
- Đoan Penjaroja: Poseban dan i zaslužio je da se svi na lijep način oproste od njega
- Dominik Lavrinovič nastavlja porodičnu tradiciju
- Igokea u polufinalu, naredni rival Ostende
- Borac bez polufinala, dalje ide Ostende
- Bogdan Bogdanović se oprostio od Vujoševića: Nisam znao šta me čeka ali sam ti vjerovao do smrti
- Horhe Garbahosa: Uvijek je lijepo vidjeti tako aktivne klubove kao što je Igokea
- Igor Dodik: Mislim da će nakon organizacije ovog turnira doći do organizacije još događaja u sklopu FIBA
- Žarko Milaković: Šta nam donose takmičenja u mlađim kategorijama?

