Ponosna bronza srpskih košarkaša

Bronza za Srbiju.
Srbija

Srbija je osvojila bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.

U borbi za brnzu Srbija je u reprizi finala Svjetskog prvenstva pobijedila Njemačku 93:83.

Srbija je bolja počela meč. Opet su igrali odlično u obrani, Njemačka je uglavnom poena tražila u šutu za tri poena. Na drugoj strani odgovorna igra u napadu, lopta je išla od ruke do ruke, tražio se igrač u najboljoj poziciji, a uglvnom ih je pronalazio Nikola Jokić i nakon pre četvrtine Srbije je vodila 30:21.

Slična priča i na početku druge četvrtine. Tim Svetislava Pešića je otišao i na najvećih 14 poena razlike. Onda su aktuelni svjetski šampioni zaigrali agresivnije u odbrani. Nisu dozvoljavali poena iz reketa te su polako počeli smanjivati razliku. Onda u finišu prvog poluvremena Vanja Marinković je vezao pet poena i na poluvremenu je Srbija imala vođstvo 46:38.

Sredinom treće četvrtine Aleksa Avramović je vezao sedam poena, trojkom se nadovezao Ognjen Dobrić i Srbija je otišla na najveću prednost 64:45. Onda Isak Bonga i Moric Vagner odgovaraju sa dvije trojke i Njemačka je opet u igri. Do kraja treće četvrtine uspjela je Njemačka da smanji na 72:63.

U posljednjoj četvrtini Njemačka je smanjiča na osam poena, a onda sekvenca kapitena Bogdana Bogdanovića i Srbija opet ima dvocifrenu prednost 87:74. Do kraja je Srbija sačuvala prednost i predvođena Nikolom Jokićem, koji je imao tripl-dabl učinak 19 poena, 12 skokova i 11 asistencija došla do bronzane medalje.

Vasilije Micić je takođe imao 19 poena, Bogdan Bogdanović se zaustavio na 16, Aleksa Avramović je dao 13, a Filip Petrušev 11, Vanja Marinković 10 poena.

SRBIJA-NJEMAČKA 93:83 (30:21,16:17, 26:25, 20:21)

SRBIJA: Plavšić, Petrušev 11, Jović, Bogdanović 16, Marinković 10, Dobrić 5, Jokić 19( 12 sk,11as), Micić19, Gudurić,Davidovac, Avramović13, Milutinov.

NJEMAČKA: Bonga 6, Da Silva, Lo, Gifaj, Wejler-Bab 5, Fojtman 3, F. Vagner 18, Tajs 2, M. Vagner 16, Šreder 13, Timan 11, Obst 9.

U meču za zlato od 21 čas i 30 minuta igraće SAD i Francuska.