Igokea sa prvog mjesta u polufinale

radošić

Juniori Igokee bez poraza su završili takmičenje u grupi finalnom turnira FIBA Lige šampiona u Bursi.

U četvrtom kolu pobijedili su Hapoel Jerusalim 92:73 i sa četiri pobjede iz četiri meča su suvereno osvojili prvo mjesto u grupi i u polufinalu idu na drugoplasirani tim druge grupe. Protivnik će biti poznat nakon današnjih mečeva.

Odlično prvo poluvrijeme poslije kojeg su imali 24 poena prednosti 62:38 je nagovijestilo pobjednika, a on je definitivno bio poznat poslije treće četvrtine kada su igrači Slobodana Kecmana imali 31 poen prednosti 83:52.

Dušan Makitan je nastavio sa odličnim igrama. Ubacio je 33 oena i imao 13 skokova, Andrej Aćimović je dao 20, Vasilije Kuridža i Ognjen Radošić su dali po 10.