Loše šutersko veče i poraz u Milanu

Panter

Partizan u 28. kolu Evrolige izgubio u Milanu od Olimpije.

Tim iz Milana je upisao šestu pobjedu u nizu. Partizan su pobijedili sa 76:62 i došli do 12 pobjede, dok su gostima nanijeli 13. ovosezonski poraz.

Nakon izjednačene tri četvrtine presudila je seriju 15:0 domaćih od finiša treće četvrtine i trojke Šabaza Nejprija. Partizan više od tri minuta nije uspio da postigne poene, domaći tim je otišao na 14 poena razlike i to je odlučilo pobjednika, te sjajna igra bekova domaćih Nejpira, Berona i Pangosa. Na drugoj strani crno bijeli su imali loše šutersko veče (4/16 za tri).

Bili Beron je sa 14 poena predvodio pobjednike, Brendon Dejvis je dao 12, Šabaz Nejpir 10, a Kevin Pangos je meč završio sa 10 poena i sedam asistencija. U ekipi Partizana Kevin Panter 15, Matijas Lesor 11, Dante Egzum i Džejms Naneli po 10 poena.