Igokeina lekcija

Košarkaši Igokee pobijedili su Crvenu zvezdu 75:68 (21:14, 23:8, 10:22, 21:24) u trećem kolu ABA lige. Sada su obje ekipe na učinku od po dvije pobjede i poraza.

Igokea je odličnom igrom u odbrani i pametnom i strpljivom igrom u napadu došla do pobjede. U prvom poluvremenu u odbrani su rizikovali šut zvezde za tri poena, dok su napade strpljivo gradili čekajući igrača u najboljoj poziciji. To im se isplatilo. Zvezda je za tri šutirala 0/10, a Igokea 6/9 te su igrači Dragana Bajiča na odmor otišli sa prednošću 44:22. U nastavku Zvezda je igrala agresivnu odbrani u i posljednjoj dinici su prišli na 56:53. Ipak na drugoj strani Starks preuzima odgovornost, Igokea je odbila napad i došla do bitne pobjede.

Na kraju u pobjedničkoj ekipi Antabija Voler 15, Aleksa Radanov je odigrao odličnu utakmicu protiv bivšeg kluba imao je 14 poena sedam asistencija i četiri skoka,Markel Starks je ubacio 14 poena. Dalibor Ilić je imao devet i pet skokova.

U poraženom timu Nikola Kalinić 16, Luka Mitrović 13, Nikola Ivanović 10 poena.