Megina “topla” dobrodošlica novajliji u ABA ligi

Košarkaši Mege u prvom kolu ABA lige na domaćem terenu razbili novajliju u ovom takmičenju ekipu SC Derbi.

U duelu najmlađih ekipa u ligi, Megina mladost je puno više “zasijala” i na kraju došla do pobjede od 33 poena razlike 101:68 (23:21,28:6,28:20,22:21). Gosti su bili u egalu samo prvu četvrtinu, a onda Mega pravi sjajnu seriju 32:6 i do poluvremena su obezbijedili pobjedu. Sjajno su igrali odbranu, a na drugoj strani odlično šutrali za tri poena te su košarkaši Vlade Jovanovića meč završili sa 18 trojki iz 30 pokušaja, te su imali čak 34 asistencije i izjednačili su rekord lige u ovom segmentu. Prethodno je Crvena zvezda 2001. godine imala 34 uspješna dodavanja na meču protiv sarajevske Bosne.

Svi igrači u domaćem timu su postizali poene. Malkolm Kazalon sa 17 je bio najefikasniji, poen manje je ubacio Boriša Simanić, Nikola Jović je dao 12, a Matej Rudan 11 poena. Na drugoj strani Kajl Vinales i Džastin Edvards po 17, Flečer Megi 13 poena.