Riga vidjela moćnu Igokeu

Igokea u drugom kolu Top16 faze FIBA Lige šampiona pobijedila Rigu u gostima.

Igokea je slavila ubjedljivu pobjedu 75:91 (27:21,18:26,18:26,12:18). Sada tim Dragana Bajića ima pobjedu i poraz. Domaća ekipa je bolje počela meč, imali su šest poena prednosti poslije prve četvrtine. Onda je Igokea zaigrala svoju igru, polako došla do izjednačenja i preuzela konce igre. Izdržali su “rafal” domaće ekipa koja je postigla osam trojki u prvom poluvremenu. Kad su došli do vođstva nisu ga ispuštali do kraja. Na poluvremenu su vodili dva razlike (45:47). U trećoj četvrtini još bolja igra Igokee i pred posljednjih 10 minuta su vodili (73:63). U posljednjem kvartalu Igokea ne popušta i dolazi do velike pobjede.

U pobjedničkom sastavu Entoni Klemons (5/8 za tri) i Edin Atić (4/7 za tri) su postigli po 23 poena, Nikola Jovanović je ubacio 12. U domaćem timu Kajl Olman 20, Ajzea Piniero 19.