Čapljina sigurna protiv Bratunca

Košarkaši Čapljine na domaćem terenu bolji od Bratunca u posljednjem meču trećeg kola Lige BiH.

Čapljina je slavila pobjedu 96:79 (25:24,27:16,25:13,19:26). Gosti su konkurentan rival bili samo u prvoj četvrtini. Do poluvremena domaća ekipa je imala 11 poena prednosti (52:41), a u trećoj četvrtini je i pala odluka o pobjedniku, pošto je Čapljina otišla i na rekordnih 25 razlike (72:47). Do kraja je tim, koji sa klupe predvodi Boris Džidić rutinski odradio posao i došao do pobjede.

U domaćem timu samo šest igrača je postizalo poene i imalo zavidnu minutažu i svih šest su bili dvocifreni. Josip Naletilić sa 23 poena najefikasniji, Vladimir Ivelja je dao 17, Gojko Sudžum 16 uz 11 skokova, Đorđe Savković je imao 15 poena i 14 skokova, Aleksa Jugović je ubacio 14, a Matija Milin 11 poena. Na drugoj strani Bratunac je sa samo osma igrača stigao u Čapljinu, a predvodio ih je Miloš Pešić sa 20 poena, Radenko Pilčević je dao 15, Stevan Jeremić 12, Marko Rikalo 11, a Matija Žunić 10 poena.