FIBA LŠ: Burgos ŠAMPION

Košarkaši San Pablo Burgosa pobjednici su četvrtog izdanja FIBA Lige šampiona.

Burgos je prvi put učestvovao u ovom takmičenju i na kraju su došli do titule pobijedivši domaćina završnog turnira AEK 85:74. Bolje je domaća ekipa počela meč i poslije prvih 10 minuta su imali prdnost 24:14. Onda u drugoj se raspucao Omar Kuk. Čuvali su ga ispod bloka, a on je postigao četiri trojke iz pet pokušaja, pokrenuo je svoj tim, koji je do poluvremena vodio 49:36. U nastavku su košarkaši Burgosa nastavili u istom ritmu i u trećoj četvrtini su imali i 21 poena razlike. Pokušao je domaći tim sve da stigne vođstvo, ali jednostavno Burgos je bio sjajan večeras. Na kraju su postigli 17 trojki iz 35 pokušaja.

Tadeus Mekfaden, koji je izabran za MVP-ija finalnog turnira, je bio najefikasniji sa 18 poena, Omar Kuk je dao 15, Migel Salvo 12, Aleks Renfro 11, a Dejan Kravić, koji je trofej osvojio i prošle sezone sa Virtusom, jedan uz 11 skokova.

U poraženom timu Tajris Rajs 17, Kit Lengford 11 poena.