Moćni Borac u finalu Kupa REPUBLIKE SRPSKE

Banjalučki Borac prvi finalista Kupa Republike Srpske.

Borac je u polufinalu pobijedio branioca titule ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada sa 85:69 (25:13,25:11,21:20,14:25)

Borac je agresivnom igrom iznenadio ekipu iz Mrkonjić Grada i veoma brzo došao do dvocifrene prednosti. Na poluvremenu je ekipa Marka Šćekića imala 26 poena prednosti (50:24) i praktično su nakon 20 minuta igre osigurali finale. U posljednjoj četvrtini gosti su došli do zaostatka od 13 poena, ali je onda Peđa Lončar pogodio trojku i riješio sve dileme oko pobjednika.

U ekipi Borca Peđa Lončar najbolji sa 24 poena, Božo Đumić je dao 15 uz 13 skokova, a Nikola Đonlić je dao 13 poena.

U ekipi Mladosti Dragan Đuranović 16, Stefan Mijović 12, Srđan Milanović 10 poena. U drugom polufinalu od 19 časova i 15 minuta sastaju se Leotar i Bratunac.