Zvezda hrabra, ali nedovoljno za pobjedu u Barseloni

Barselona bolja od Crvene zvezde u 21. kolu Evrolige.

Barselona je na domaćem terenu slavila pobjedu 86:82 (29:19,12:23,21:24,24:16)

Zvezda nije dobro počela. U prvoj četvrtini su igrali “mekano”. Nikola Mirotić je radio šta je htio i postigao je 14 poena, te je Barselona nakon 10 minuta igre imala 10 poena prednosti.

U drugoj četvrtini čvršča igra Zvezde, Šakota je zonom izbacio Barselonu iz ritma, razigrao se Lorenco Braun i Zvezda je na poluvrijeme otišla sa minimalnom prednošću 42:41.

U trećoj četvrtini Zvezda je nastavila gdje je stala u drugoj. Imala je odgovor na sve Barselonine akcije i poenima Pantera, koji je vezao pet poena došla do prednosti 64:60 u finišu treće četvrtine. Zvezda je napravila seriju 14:4 i pred posljednjih 10 minuta je imala prednost 66:62.

Vodila je Zvezda sve do sedam minuta do kraja. Onda je Dilejni pogodio za 71:70, u narednom napadu Štimac nepropisno postavio blok, a Oriola postigao trojku za 74:70, potom je Panter promašio, a Abrines pogodio trojku za 77:70. Zvezda se nije predavala u finišu su poenima Pantera prišli na 82:80, a presudnu trojku postigao je Pau Ribas na za vođstvo 86:80 na 48 sekundi do kraja.

U pobjedničkom timu Nikola Mirotić je ubacio 25 poena, Brednon Dejvis je dao 10. Na drugoj strani Lorenzo Braun 15 poena, Kevin Panter 13, Džejms Gist i Vladimir Štimac po 12 poena.

Real Madrid – Anadolu Efes

Tabela: Efes 17-3, Real 15-5, Barselona 15-6, CSKA 15-6, Makabi 14-5, Panatinaikos 12-8, Valensija 10-11, Armani 10-10, Crvena zvezda 9-12, Himki 9-12, Baskonija 8-13, Fenerbahče 8-12, Olimpijakos 8-13, Asvel 8-12, Alba 7-13, Zenit 7-14, Bajern 7-14,Žalgiris 6-14.