Zvezdin četvrti poraz u nizu. Barselona maksimalna i nakon Beograda

Barselona pobijedila Crvenu zvezdu u četvrtom kolu Evrolige.

Zvezda je nakon tri poraza u nizu ostala bez trenera Milana Tomića. Za prekid serije imali su nesreću da naiđu na Barselonu, koja pretenduje na trofej Evrolige.

Na kraju četvrta pobjeda Barselone, treći poraz Crvene zvezde u Evroligi, 65:73 (16:12,20:21,13:24,16:16)

Odlično je Zvezda energetski odigrala prvo polivrijeme. Imali su i dvocifrenu razliku od 13 poenado koje su došli prije svega odličnom igrom u odbrani iz koje su se kasnije rađali kontre za lake poene. Barselona je praktično bez plejmekera došla u Beograd i veliki pritisak na vanjsku liniju davao je rezultata. Ipak u finišu prvog dijela Mirotić je vezao poene i na odmor se otišlo sa prednošću domaće ekipe (36:33). Onda u drugom poluvremenu suprotna slika. Barselona igra odlično treću četvrtinu i pred odlučujućih 10 minuta imaju osam poena prednosti, koje su sačuvali do kraja.

Dobra vijest za Zvezdu je povratak Ognjena Kuzmića, koji je odigrao prve minute ove sezone nakon saobraćajne nesreće, koju je doživio tokom ljeta.

U pobjedničkom timu Nikola Mirotić je dao 21 poen, Kajl Kjurik 15, Brendon Dejvis 14. U poraženom timu jedini dvocifreni je bio Džejms Gist sa 10 poena.

Crvena zvezda mts: Kuzmić 2, Čović, Braun 6, Perperoglu 6, Davidovac 7, 4sk,  Lazić, Faje 8, Dobrić 8, Gist 10, Dženkins 3, Simanić 8, Odžo 7.

Barselona: Dejvis 14,Hanga 8, Smits 5, Pustovij, Oriola, Abrines 1, Higins 5, Kjurik 15,Bolmaro, Martinez, Mirotić 21, 6sk, Tomić 4.

Baskonija – Olimpijakos (21.00)

TABELA: Barselona 4-0, CSKA Moskva 3-0, Efes 3-1, Himki 3-1,Bajern 2-2,, Armani 2-1, ASVEL 2-1, Panatinaikos 2-2, Real Madrid 2-2, Makabi 2-2, Olimpijakos 1-2, Baskonija 1-2, Alba 1-2, Žalgiris 1-2, Fenerbahče 1-2, Crvena zvezda 1-3,Zenit 1-3, Valensija 0-4.