Dan nakon Bara pobjeda Igokee protiv Vogošće

Košarkaši Igokee pobjedom startovali u Ligi BiH.

Igokea je sinoć oko 22 časa završila meč ABA lige protiv Mornara u Baru. Manje od 24 časa kasnije čekao ih je meč prvog kola Lige BiH protiv Vogošće u gostima. Kasnili su na meč pa su praktično iz autobusa izašli na teren.

Uspjeli su da slave pobjedu 66:73 (10:18,21:13,18:18,17:24). Igokea je bolje počela meč, ali se domaća ekipa vratila u drugoj četvrtini tako da se na odmor otišlo neriješenim rezultatom (31:31). Nije bilo vođstva ni za jednu ekipu ni nakon što je odigrana treća četvrtina, a onda su gosti u posljednjem kvartalu na kvalitet došli do pobjede.

U pobjedničkoj ekipi, koja je večeras računala na mlađe igrače iz svog pogona, koji su dobili veću minutažu, najefikasniji je bio Dalibor Ilić sa 21. poenom i devet skokova. Kinan Evans je ubacio 14, Srđan Kočić devet, Kosta Kondić sedam, Sava Lešić šest, Nemanja Nikolić i Darko Talić po pet.

Na drugoj strani Haris Genjac 15, Mujo Tuljković 12, Ensar Ćatić 10 poena.