Mornar iz Laktaša ka plej ofu

Igokea – Mornar 79:93 (20:19,17:28,22:20,20:26) u meču 19.kola ABA lige.

Košarkaši iz Bara zabilježili su sedmu pobjedu u nizu u ABA ligi i polako s emogu pripremati za plej of. Do kraja su ostala tri kola, a Mornar Partizanu i FMP-u bježi dvije pobjede i ima bolji međusobni skor.

Mornar je do prednosti došao boljom igrom u finišu poluvremena. Gosti su zaigrali puno bolje nakon tajm auta,koji je zvao Mihailo Pavićević, poslije vođstva Igokee 32:30. Do kraja poluvremena prave seriju 17:5 i na odmor odlaze sa 47:37.

Početkom drugog dijela Igokea preko Rikića i Artisa za tri minuta pravi seriju 12:0 i prelazi u vođstvo 49:47. Mihailo Pavićević ne zove zajm aut, ali njegova ekipa se polako vraća i do kraja treće četvrtine je 67:59 za Mornar.

U četvrtoj četvrtini Igokea je pokušavala, ali svaki njihov priključak kažnjavao je trojkama Derek Nidam i Mornar je prvi put slavio u Laktašima.

Najefikasniji u ekipi Igokee Robert Rikić sa 20 poena,Kejtin Rajnhart je postigao 18, Donimik Artis 14, Bili Preston je dao 11.

Cedevita – Budućnost 76:71

Tabela: Budućnost 15– 4, Crvena zvezda 15–3, Cedevita 14–5, Mornar 12–7, Partizan 10-9,FMP 9–9, Zadar 9–10, Igokea 7–12, Olimpija 7–12, Mega 6–13, Cibona 6–12, MZT 3–16.