Zvezda “samljela” Brešu za Top 16

Crvena zvezda pobijedila Brešu u devetom kolu Evrokupa i izborila narednu rundu.

Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo su savladali Brešu 103:67 (31:14, 34:8, 17:21, 21:24) u devetom kolu Evrokupa.

Odlično je domaća ekipa odigrala prvo poluvremene i već nakon 20 minuta igre pobjednik je bio poznat. Zvezda je imala prednost od čak 43 poena (65:22), što je novi rekord Evrokupa-

Do kraja gosti su uspjeli da smanje razliku na “samo” 36 poena.

’’Bila je utakmica u kojoj smo 40 minuta igrali odlično i pokušavam da nađem nešto loše, ali ne mogu. Čestitam svojim igračima, pokazali su da znaju da igraju teške utakmice, jer je današnji meč bio težak. U ovom meču imali smo samo jedan put, a to je pobjeda. Mogu da kažem da je ovo prva utakmica ove sezone u kojoj smo morali da pobijedimo. Pokazali smo karakter i kada je bilo neophodno da pobijedimo odigrali smo na poseban način. Bilo je lijepo gledati ovu utakmicu. U prvom poluvremenu smo postigli 65 poena i to ne može da se desi u svakoj utamici i da imaš 66 odsto za tri poena. Što se tiče odbrane, zbog nje je došlo do 65 poena. Odigrali smo fenomenalno taj segment, bilo je lakih poena i na kraju je zato bilo 65:22 poslije 20 minuta’’, zaključio je Milan Tomić.

CRVENA ZVEZDA: Regland 16 (10as), Radanov 3, Perperoglu 7, Davidovac 8, Nenadić 5, Lazić 14, Faje 3, Beron 13 (8as,), Ristić 8 (6sk), Simanić 12, Cirbes 6, Odžo 8 .

BREŠA: Alen 17, Hamilton 2, Abas 4, Vitali 2, Lakvintana 11, Kaningem 14, Karoli, Mika 2, Beverli 8, Mos, Saketi 7.

Monako je pobijedio Galatasaraj 76:61, tako da je i Zvezda kolo prije kraja obezbijedila narednu rundu takmičenja.

GRUPA A – 9. KOLO:

Crvena zvezda – Breša 103:67
Monako – Galatasaraj 76:61

odigrano u utorak:

Ulm – Andora 88:80

TABELA: Monako 7-2, Andora 5-4, Zvezda 5-4, Ulm 4-5, Galatasaraj 3-6, Breša 3-6.

PREOSTALI MEČEVI: Andora – Monako (18. decembra), Galatasaraj – Zvezda, Breša – Ulm (19. decembra).