Zvezda promijenila dresove i pobijedila Partizan

Zvezda i nakon devetog kola jedini neporaženi tim ABA lige.

Zvezda je dobila prvi ovosezonski derbi. Na gostujućem terenu su slavili 71:77 (22:15,19:23,10:20,20:19)

Zvezda je odlično počela meč i povela 10:3. Partizan je nošen podrškom sa tribina se vratio postigao čak šest trojki i serijom 19:2 napravio veliki preokret te nakon 10 minuta su imali prednost 22:15. Odlično je Partizan u tim momentima širio Zvezdinu odbranu i viski igrači Lendejl i Janković su to kažnjavali. Uz to zaigrao je i Novica Veličković i vidjelo se da ekipa igra sa samopoudanjem. Crno bijeli su uspjeli vođstvo da sačuvaju do poluvremena (41:38).

Zanimljivo je da su obe ekipe u prvom poluvremenu igrale u pretežno bijeloj opremi.

Onda je Zvezda na poluvremenu obukla crvenu opremu i odigrala mnogo bolje. Partizan je u trećoj četvrtini izgubio osam lopti iako Zvezda nije igrala pretjerano jaku odbranu, do izražaja je došao individualni kvalitet Stratosa Perperoglua i Džo Reglanda i pred posljednju četvrtinu gosti imaju osam poena prednosti. U posljednjem kvartalu Partizan je pokušavao, ali nije uspio da stigne vođstvo Zvezde i doživio je peti poraz ove sezone. Jedan od razloga je i svakako loša partija Rade Zagorca, koji sa 21 minut nije postigao poen.

U pobjedničkom sastavu Perperoglu 25, Beron 19, Faje 11 poena. Na drugoj strani Lendejl 18, Pejdž i Si po 12 i Marinković je dao 11 poena.

Mornar – Igokea 21.00

TABELA: Zvezda 9-0, Budućnost 6-2, Mega 6-2, Cedevita 4-4, Partizan 4-5, FMP 4-4, Zadar 3-5, Igokea 3-5, Cibona 3-5, Krka 3-5, Olimpija 2-6, Mornar 2-6.