Zrinjskom pol pozicija

Košarkaši Zrinjskog pobjedom protiv Igokee obezbijedili prvo mjesto u “Ligi 6”.

Meč Zrinjski – Igokea odlučivao je koja će od ove dvije ekipe startovati sa prvog mjesta u plej ofu. Zrinjski je u Mostaru pobijedio aktuelnog šampiona 78:75 (18:25, 23:17, 25:17, 12:16) i obezbijedio prvo mjesto. Košarkaši Hrvoja Vlašića drugi put ove sezone pobijedili su Igokeu.

Zrinjski će u polufinalu na Sparse, a Igokea na Bosnu Royaj.

Što se tiče meča u Mostaru domaća ekipa na nakon četiri minuta igre u drugom poluvremenu prešla u vođstvo, koje nisu ispuštali do kraja. Igokea je non stop bila u igri, ali nisu uspjeli da preokrenu rezultat.

Imali go gosti tri šuta za tri poena u nizu u finišu meča za produžetak, ali su promašili Vuk Radivojević, Marko Ljubičić i Aleksandar Ponjavić.

Sven Smajlajić i Ture Mari dali su po 18 poena u pobjedničkom sastavu. Torion Bramit je dao 16, a Luka Igrutinović 14 poena.

U ekipi Igokee Marko Ljubičić je bio najefikasniji sa 17, Dominik Artis je dao 14, a Đorđe Milošević 10 poena.

U Sarajevu Sparsi i Široki su u direktnom duelu odlučivali ko će sa četvrte pozicije u plej of. Široki je u trećoj četvrtini imao 20 poena prednosti 54:34, ali su se Sparsi do kraja trećeg kvartala vratili i pred odlučujuću četvrtinu ušli su sa neriješenim rezultatom 57:57.

Na kraju su izvojevali pobjedu u posljednjoj sekundi poenom Igora Josipovića za 73:71 i u plej ofu idu na Zrinjski.

Igor Josipović sa 18 i Ibrahim Durmo sa 13 poena najbolji kod Sparsa. Na drugoj strani Ivan Karačić 17 poena.

U Kaknju pobjeda domaćina protiv Bosne 85:81