Željko Obradović: Samo o trećoj utakmici razmišljamo

Obradović nakon novog poraza.
Željko Obradović

Željko Obradović trener košarkaša Partizana obratio se medijima poslije poraza u drugoj utakmici finalne serije ABA lige.

Crvena zvezda vodi 2-0 u finalu nakon što je u drugom meču na domaćem terenu bila bolja 80:73.

“Čestitke rivalu na zasluženoj pobjedi, stekli su veliku prednost i na nama je da probamo da se spremimo i odigramo najbolje što možemo pred našim navijačima. Bili smo u dobrom ritmu veliki dio utakmice, kada god smo prišli, oni su imali odgovor. U napadu smo nekada reagovali brzopleto, bilo je otvorenih šuteva i nismo skoro ništa ubacili i zbog toga smo izgubili utakmicu”, rekao je Željko Obradović.

Niko u ABA ligi poslije zaostatka od 2-0 nije uspio da napravi preokret.

,,Neću da pričam o petoj utakmici, hajde o trećoj, to je realnost. Treba da igramo bolje i ubacujemo otvorene šuteve. I u prvom poluvremenu kada je bio protok lopte dobar, nismo imali realizaciju. U drugom poluvremenu je falila bolja timska igra, a u odbrani smo dozvoljavali da daju koševe iz tranzicije i da šutiraju sami. Velika želja je i večeras postojala kod igrača.”

Kevin Panter i nosioci nisu bili na nivou.

,,To su stvari koje ćemo analizirati. Uvek sam verovao svojim igračima i nemam razlog da ne nastavim da im vjerujem. Svi daju maksimum. Ostaćemo zajedno i probati da odigramo bolje nego večeras. Velika je razlika u odnosu na prvu utakmicu, kada je riječ o velikom broju promašenih otvorenih šuteva.”

Jedan od novinara vratio se na prošlosezonsku izjavu Duška Ivanovića, kada je posle 0-2 rekao da će biti pete utakmice.

,,Što bih komentarisao bilo čije izjave. Samo o trećoj utakmici razmišljamo. Nema spora da su igrači imali želju, ali u pojedinim trenucima smo izgledali kako smo izgledali. Treba biti hladne glave, igrati sa koncentracijom i to nije lako. Kad si miran, lakše ćeš da reaguješ i ubaciš šuteve.

Košarka je sastavljena od mnogo stvari. Jasno je da su šutirali bolje za dva, to je ono što sam pričao o tranziciji, pa daju lak koš. Kao i šutevi za tri poena. U prvom poluvremenu napravili smo najmanje tri puta ‘koš i faul’. Ako se pravi faul, treba da bude dobar. Sve je to stvar koncentracije, najvažniji faktor za razvoj utakmice.”

Govorio je i o atmosferi.

,,O tim stvarima, saopštenjima, valjda imaju neki ljudi koje vode ligu. To nije moj posao. Navijači Crvene zvezde prave sjajnu atmosferu, prelijepo je kada je puna hala, a ove uvrede ćete pretpostavljam vi da naznačite, to je nešto što je tradicionalno. Apelovaću na navijače Partizana da nikoga ne vrijeđaju i budu podrška našem timu. Po tome su uvijek bili poznati i nadam se da će tako i biti na prvoj utakmici na našem parketu”, zaključio je Obradović.

Naredni okršaj je u nedelju od 20.30 časova.