Željko Obradović: Koprivica svaku priliku koju dobije koristi

Obradović o mnogim temama
Željko Obradović

Željko Obradović trener Partizana obratio se medijima poslije pobjede protiv Studentskog centra u 24. kolu ABA lige.

Partizan je upisao pobjedu 84:78 i izjednačio se sa ekipom Budućnosti na drugom mjestu ABA lige.

,,Zanimljiva utakmica, otvorili su je veoma dobro domaći. Igraju veoma dobru košarku, čestitke igračima i treneru, jer se vidi njegova ruka. Agresivni su, sa jasnim idejama, a ključ je bio u promjeni odbrane. Na kraju smo napravili odlučujuću razliku, osim prve, sve četvrtine smo dobili.

Sve utakmice u ABA ligi i Evroligi su nam važne, borićemo se, pa ćemo da vidimo gdje ćemo da završimo. Hvala svim ljudima na gostoprimstvu, ali i navijačima koji su došli”, rekao je Željko Obradović.

Balša Koprivica odigrao je sjajn meč sa 20 poena i osam skokova.

,,Počeli smo sporo, posle je to bilo drugačije. Vidjela se želja, bili smo spori u nekim situacijama, što je verovatno posljedica umora zbog Evrolige. Koprivica je odigrao izvanredno u drugom poluvremenu, kao i spoljni igrači. Protok lopte je bio na onom nivou, na kojem bih volio da bude.

Koprivica svaku priliku koju dobije koristi. Trebalo bi da shvati kako to da koristi i u Evroligi. Na jedan način je počeo utakmicu, na drugi završio.”

Upitan je da prkomentariše ulazak Dubaija u ABA ligu.

,,Nemam pojma, niti znam, niti me zanima. Imam previše posla da bih se bavio nekim stvarima.”

Govorio je i kad očekuje povratak Zeka Ledeja.

,,Prije devet dana smo pustili Ledeja, ljudi iz kluba su u kontaktu sa njim. Očekujemo ga da se pojavi na prvom treningu pred Olimpijakos, u utorak u 11 sati”.