Željko Obradović: Kako radiš na treningu, tako poslije igraš

Obradović nakon Igokee.
Željko Obradović

Željko Obradović trener košarkaša Partizana govorio je poslije prve utakmice četvrtfinala ABA lige protiv Igokee.

Partizan je slavio sigurnu pobjedu 94:85 pred svojim navijačima.

“Najvažnije je da je 1:0 u seriji. To je ono što smo željeli, sada ide utakmica u Laktašima. Znamo kako se igraju plej-of mečevi, sve moraš da zaboraviš i okreneš se novom izazovu. Hvala navijačima koji su nam večeras dali veliku podršku“, rekao je Željko Obradović, koji je upitan da prokomentariše seriju Igokee u četvrtoj četvrtini, kojom su ugrozili Partizanovih plus 19.

,,Ne sjećam se, a i kakve veze ima, imali smo kontrolu utakmice. Moguće da je bilo, ali se ne sjećam. Znam da su napravili 7:0 na početku treće četvrtine jer sam rekao igračima. Ovo ostalo se stvarno ne sjećam.”

Trener crno-bijelih se nada trijumfu u Laktašima i prolasku u narednu fazu takmičenja.

,,Nadam se da možemo, odigrali smo i u prvenstvu tamo izvanredno i to bez nekih igrača. Kad je plej-of u pitanju moraš da se pripremiš. Svaka nova utakmica je nova priča, idemo sa ciljem da pobijedimo i plasiramo se u polufinale.”

Na kraju je upitan i da prokomentariše novo sjajno izdanje plejmejkera Džejlina Smita.

,,Pomaže timu i u odbrani i u napadu. Rekao sam da se izvanredno ponašao u periodu kada nije igrao. To sam rekao u svlačionici pred svim igračima. Zahvalio sam mu se na ponašanju i na tome što je strpljiv. Dočekao je šansu, trenirao izvanredno i ponašao se izvanredno. To su najvažniji kriterijumi. Kako radiš na treningu, tako poslije igraš.”

Drugi meč serije na programu je u nedjelju u Laktašima od 18 časova.