Šarasove suze radosnice. Žaligiris je u Beogradu

Žalgiris je na Fajnal foru.

Košarkaši Žalgirisa igraće na Fajnal foru u Beogradu. Litvanski predstavnik je u četvrtfinalu sa 3:1 u pobjedama bio bolji od Olimpijakosa. Odlučujući treći trijumf tim Šarunasa Jasikevičijusa zabilježio je pred domaćim navijačima 101:91.

Domaći tim je do poluvremena praktično obezbijedio trijumf. Nakon 20 minuta igre bilo je (51:37). U nastavku nije bilo popusta i Žalgiris, koji je osvojio Evroligu 1998.godine, ponovo će na Fajanl for.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Kevin Pangos sa 21. poenom, Edgaras Ulanovas je susret završio sa 20 poena i 9 skokova. AleksTupan je dodao 11, a Vasilije  Micić je dao devet poena.

Na drugoj strani Vasilis Spanulis je bio najefikasniji sa 19, Janis Strelnieks je dao 17. Nikola Milutinov je za 11 minuta zabilježio tri poena i uhvatio šest lopti.

U drugoj utakmici današnjeg programa Fenerbahče je pobijedio Baskoniju i sa 3-1 obezbijedio duel sa Litvancima.

Fajnal for Evrolige na programu je od 18. do 20. maja u Beogradu.