Iz Kaunasa se “vidi” Beograd

Žalgiris poveo sa 2:1 protiv Olimpijakosa u četvrtfinalu Evrolige.

Žalgiris pobjeda dijeli od Fajnal fora u Beogradu. U trećem meču četvrtfinalne serije, a prvom pred svojim navijačima, koji su svi bili obučeni u zeleno, savladali su Olimpijakos 80:60 (21:19, 26:17, 20:14, 13:10).

Od početka meča domaći tim je krenuo odlučno.

Posebno dobro su odigrali drugu četvrtinu i na poluvrijeme otišli sa 11 poena prednosti (47:36). U drugom poluvremenu Olimpijakos je prišao na sedam poena razlike u trećoj četvrtini, ali je ubrzo uslijedio odgovor domaćih, koji pred posljednjih deset minuta meča imaju 16 poena prednosti (66:50). Do kraja su rutinski odradili posao i u četvrtak imaju meč loptu.

Brendоn Dejvis sa 18 poena bio je najbolji strijelac domaće ekipe, Paulijus Jankunas je dao 13, Kevin Pangos 12, Aleks Tupan 10 i Vasilije Micić je dao osam poena i imao šest asistencija.

U poraženom timu Vasilis Spanulis 14, Brajan Roberts 11 poena. Nikola Milutinov je dao tri.