Vladimir Jovanović:Nadam se da će nam poslije ove pobede biti lakše

Jovanovič poslije Krke.
Vladimir Jovanović

Vladimir Jovanović trener Igokee i Gašper Okorn trener Krke analizirali su meč ovih rivala iz 24. kola ABA lige.

Igokea je pobijedila 90:84, preknula niz od pet poraza i opet su u igri za plej-of.

“Kao što sam rekao u najavi očekivao sam tešku utakmicu. Jedan od razloga je to što se Krka grčevito bori za opstanak i praktično je to što nemaju popravni. Drugi je što smo mi u negativnoj seriji i dugo nismo pobijedili. Ima tu i objektivnih razloga.

Samopouzdanje padne i uvuče se nesigurnost, to se vidjelo i danas kada smo imali periode dobre igre. Nadam se da će nam poslije ove pobede biti lakše da igramo i da završimo ABA ligu kako treba”, rekao je Vladimir Jovanović.

Krka je i dalje na namo četiri trijumfa ove sezone.

“Čestitam Igokei na pobjedi. Mislim da smo odigrali jako dobar meč. Pokušali smo da dođemo do bodova. Igramo na pobjedu da bi se spasili. Prvo poluvrijeme smo jako dobro odigrali, navikli smo se poslije prve dionice. Onda je u trećoj četvrtini došla njihova agresivnost. Sve je tu bilo na granici.

Imali smo u zadnjoj četvrtini na 74:72 šansu, ali neke stvari je jako teško objasniti. Sve su neke stvari otišle protiv nas. Dva puta su dobili tri penala, a Filipović je to dobro iskoristio. Bošković je zatim zabio ključnu trojku. Šta da radimo, mi ne gubimo nadu i idemo dalje“, rekao je Gašper Okorn.

Igokea u narednom koli igra protiv Cibone u Zagrebu, a Krka dočekuje Cedevita Olimpiju.

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.