Vladimir Jovanović nakon pobjede u Splitu: Ovo nam treba biti vjetar u leđa

Vladimir Jovanović

Vladimir Jovanović, trener Igokee, govorio poslije prve pobjede njegove ekipe u novoj sezni ABA lige.

Igokea je u drugom kolu u gostima pobijedila Split u gostima 95:88 i tako upisala prvi ovosezonski trijumf u regionalnom takmičenju.

”Čestitke ekipi na pobjedi koja nam je prva u sezoni. Veoma nam je važno da smo došli do trijumfa, posebno na vrućem gostujućem terenu kakav je Split. Utakmicu smo počeli nervozno, iako smo imali devet poena prednosti. Dozvolili smo im da se vrate, iz naših izgubljenih lopti dali su deset lakih poena. Poslije su pogodili teške šuteve i na odmor su otišli sa osam poena prednosti“, rekao je Jovanovi i nastavio:

“U drugom poluvremenu smo pokazali karakter. Uspjeli smo da izdržimo njihove šuteve preko ruke, služio nas je i šut. Odlično smo skakali, imali smo 18 ofanzivnih skokova u drugom poluvremenu. Ovo nam treba biti vjetar u leđa, da nastavimo dalje sa radom i treningom. Ovo je novi tim, imamo uspone i padove ali razumijem to. Moramo popraviti te stvari i biti bolji iz meča u meč.”

Trener Igokee je mišljena da je trojka Atića prelomila meč.

”Svaki šut je bio bitan u drugom poluvremenu, imali smo dobar protok lopte. Pogodili smo iskreirane šuteve na startu treće deonice, stekli samopouzdanje i tada je lakše pogoditi preko ruke. Trojka Atića je važan trenutak, kao i svaki šut u završnici. Odigrali smo bolje drugo poluvrijeme nego prvo i zasluženo pobedili” – rekao je Jovanović.

Naredni rival Igokee biće Studentski centar.