(VIDEO) Nikola Jokić radi sve: Pogađa, asistira, postavlja pitanja, odgovara

Nikola Jokić

Nikola Jokić odigrao je novu sjajnu partiju na terenu, ali je briljirao i van njega odnosno na konferenciji za medije.

U pobjedi njegovog Denvera protiv Nju Orleansa 134:116, Jokić je upisao 108. tripl dabl u karijeri i na vječnoj listi prestigao Lebron Džejmsa i Džejsona Kida, koji imaju po 107. Srpski košarkaš upisao je 35 poena, 14 skokova i 12 asistencija.

Poslije meča na press konferenciji je bio ništa manje dominantan nego na terenu. Sam je postavljao pitanja i davao odgovore.

NOVEMBAR U MERIDIANU STARTA JAKO: Nikad lakše do MacBook-a

“Ne morate mi postavljati pitanja, jer već znam šta ćete pitati. Julian je bio sjajan danas. Imao je ogroman uticaj na utakmicu, donio nam je energiju koja je bila neophodna. Ostaje mu da nauči da kada postiže poene, kao što to radi, odbrana će morati da ostavlja nekoga od saigrača samog.

Imamo veliko samopouzdanje kada je Kolin sa nama na terenu, ali mislim da mora biti malo agresivniji, prvenstveno zbog sebe. Mislim da će nam tako još više pomoći“, rekao je Jokić i nastavio:

“Treća četvrtina je bila sjajna za nas, pogotovo nakon nešto slabijeg prvog poluvremena. Utakmicu smo završili sa 37 asistencija, što je sjajno, a imali smo samo devet izgubljenih lopti. Mislim da u prvom poluvremenu nismo igrali dobro jer smo na neki način bili ‘sebični’.

Oni su pogodili veliki broj šuteva, iako smo znali da su sjajni šuteri, ali fokus nije bio na mjestu. U drugom poluvremenu smo ih pobijedili 72:45 i to je bio ključ utakmice.”