(VIDEO) Dalas bez rješenja za Porzingisa i Baruna: Boston vodi 1-0

Boston vodi u finalu.
Kristaps Porzingis

Dalas u prvoj finalnoj utakmici NBA lige nije imao rješenja za napad Bostona.

Boston je na domaćem terenu slavio pobjedu 107:89. Domaći tim je odlično počeo meč. Letonac Kristaps Porzingis se vratio nakon mjesec i po pauze i dominirao u prvom poluvremenu. Pogađao je iz svih pozicija, a u odbrani kao i ostatak tima odigrao odlično i domaći tim je u prvom poluvremenu imai najveći 29 poena prednosti.

U trećoj četvrtini Luka Dončić je povukao svoj tim i Dalas je uspo da dođe na jednocifrenu razliku. Onda je Džejlen Braun uzeo stvari u svoje ruke, opet odveo Boston na veliku razliku u meč su rutinski priveli kraju.

,,Najbolji su trojkaški tim u NBA, tako da ih je teško zaustaviti, pogotovo kada izađu sa postavom u kojoj svako može da preti sa distance. Očigledno, potrebno je više za njih. Nismo pogađali dovoljno da bismo ih pobijedili, ali moramo da budemo bolji na obe strane parketa”, rekao je Luka Dončić.

Braun je ubacio 22, Porzingis 20, Džejson Tejtum je imao 16 poena i 11 skokova za pobjednike. Na drugoj strani Luka Dončić 30 poena uz 10 skokova, Pi Džej Vašington je imao 14, a Kajri Irving 12 poena.