Večeras je Huventud bio bolji

Poraz košarkaša Partizana u 12. kolu Evrokupa.

Huventud je slavio na domaćem terenu 92:84 (16:27,25:15,28:17,21:21).

Crno bijeli su odlično počeli meč. Sa puno koncentracije su počeli i u prvoj četvrtini su imali i 15 poena prednosti (31:16). Onda domaći tim od finiša prve četvrtine dolazi do daha, igraju sjajnu odbrani, uveli su goste u svoj ritam i do poluvremena su prišli na (41:42). U nastavku su nastavili u istom ritmu, dobra odbrana, a u napadu su počeli da pogađaju trojke. Otišli su na dvocifrenu prednost, koju su crno bijeli počeli da stižu u posljednjoj dionici, ali je onda Vives pogodio dvije trojke sa zvukom sirene i zapečatio sudbinu Partizana. Na kraju domaći su postigli čak 16 trojki, naspram samo četiri Partizana. Huventud je sada na učinku 10/2, a Partizan ima 8/4.

U pobjedničkom timu Derek Vilis 19, Pau Ribas 15, Brendon Pol 13, Simon Birgander 12, Giljem Vives 11 poena. U ekipi Partizana Kevin Panter 19, Matijas Lesor 18, Zek Ledej 15 poena.