Trifunović za slavlje Partizana u Laktašima

Košarkaši Partizasna pobijedili su Igokeu u Laktašima u meču 10 kola ABA lige.

Crno bijeli su slavili pobjedu 68:70 (15:16, 20:12, 19:19, 14:23) .

Deveti trijumf Partizanu obezbijedio je Uroš Trifunović koji je pogodio oba slobodna bacanja na 14 sekundi do kraja. Odgovornost u posljednjem napadu Igokee preuzeo je Antabija Voler, ali nije uspio da pogodi za pobjedu, a potom i nakon ofanzivnog skoka i za produžetak i slavlje navijača i igrača Partizana je moglo da počne.
Igokea je vodila većim dijelom meča. Imali su i 14 poena prednosti, a na pet minuta do kraja su vodili 63:53. Onda gosti nošeni fantastičnom podrškom sa tribina prave seriju i na dva minuta do kraja dolaze do izjednačenja 66:66. U finišu su Panter i Trifunović bili sigurni sa linije slobodnih bacanja.
U pobjedničkom timu Alen Smailagić 15, Zek Ledej 14, Uroš Trifunović 12 poena. U ekipi Igokee, kojoj je ovo peti poraz, Dešon Stivens i Antabija Voler po 18, Marko jošilo 11 poena.