Titula je opet u Banjaluci, Orlovi su novi šampioni BiH

Orlovi

Košarkašice Orlova nove su šampionke BiH. U finalu su sa 3:0 u pobjedama bile bolje od Banovića.

Košarkašice Orlova treći meč pred domaćom publikom su dobile sa 73:63 i tako su vratile titulu šampiona BiH u Banjaluku. Gošće su bolje odigrale prvo poluvrijeme te su imale prednost 37:30. U drugom poluvremenu bolja igra domaćeg tima, koji u trećoj četvrtini pravi preokret i pred posljednjih 10 minuta su imale vođstvo 56:53.

Bolja je bila ekipa Dragane Svitlice i u posljednjem kvartalu i bez poraza u finalnoj seriji dolaze do titule. Ove sezone u domaćem šampionatu su izgubile samo jednu utakmicu. Uz to osvojile su Kup Republike Srpske i Kup BiH.

U pobjedničkom timu Hana Predojević je dala 15, Dragana Domuzin 14, a Marina Ristić i Gorana Damjanović su dale po 12 poena. Na drugoj strani Žaklina Janković 19, Alija Dunam 16 poena.