Svetislav Pešić nakon poraza od Australije: Naš sistem moramo da igramo malo preciznije

Svetislav Pešić

printscreen

Svetislav Pešić selektor Srbije govorio je poslije poraza od Australije u pripremnom meču u Abu Dabiju.

Australija je pobijedila Srbiju 84:73. Selektor Svetislav Pešić govorio je poslije meča.

“Sve je onako kako smo i očekivali. Mi smo dali energiju, naravno tu su malo i problemi, neki ne mogu da igraju, neki su se povrijedili u toku utakmice (Vanja Marinković sredinom treće četvrtine). Naravno, tu se izgubi malo kontinuitet i prije svega u napadu.

U odbrani smo dali energiju, bilo je to na nivou kakav je bio na prvoj utakmici sa Francuzima. Sve je to bilo sa nekim sitnim greškama, ali je energija postojala”, rekao je Svetislav Pešić i nastavio:

“Moramo da jednu agresiju na ivici faulova… Oni u posljednjoj četvrtini nisu napravili nijedan faul, a igrali su dosta jako i nismo uspjeli da mirnije naše napade organizujemo, malo smo možda bili nervozni i umorni zbog velike energije koju smo davali u odbrani jer igramo protiv ekipe koje je odlična u tranizciji.

Trpe noge, noge se umore, košarka jeste i šut i pas i dribling, ali za to moraš da imaš svježe noge. Mi smo tu malo u napadu, naš sistem moramo da igramo malo preciznije.

U srijedu Srbiju očekuje meč protiv SAD.

“Ništa, sve isto, ista utakmica kao danas. Ništa se tu ne mijenja, mi se pripremamo, mi ne gledamo da li je Australija ili Amerika, sve je to isto. Ne može da se dobije svaka utakmica, to ne postoji u vrhunskom sportu, ali od svake utakmice u pripremnom periodu može puno da se dobije i nauči.”