Sudije odmogle Mornaru protiv Budućnosti

Markus Veders

Budućnost je u 15. kolu ABA lige pobijedila Mornar na domaćem terenu poslije produžetka 103:100.

Mornar je bio nadomak druge ovosezonske pobjede u ABA ligi. Odigrali su odlično protiv Budućnosti u Podgorici i imali šansu da pobijede. Zašto nisu veliku odgovornost snose sudije. Naime u završnici meča nisu svirali faul na sredini terena pri šutu kada je poene pokušao da postigne Markus Veders.

Protestovala je klupa Mornara, a epilog je isključenje trenera Mihaila Pavićevića i tehnička klupi, pa je domaći tim sa tri slobodna bacanja počeo produžetak. Ne kažemo da bi Veders pogodio ijedno od tri bacanja, ali sigurno da je bila neka druga ekipa, a ne “fenjeraš” da bi bio sviran faul.

“Prije svega bih čestitao Budućnosti na pobjedi. Dali smo sve od sebe, borili se 40 minuta i u produžetku. Nemam reči zaista, žao mi je što nismo došli do bodova u borbi za opstanak. Ne bih da komentarišem sudije. Mislili smo da je faul, takva reakcija je bila, oni nisu dosudili i nisu dali nikakvo objašnjenje”, rekao je pomoćni trener Mornara Ljubomir Vujačić.

U dodatnih pet minuta velika borba i pobjeda Budućnosti, koju je predvodio Vladimir Mihailović sa 27 poena. Na drugoj strani Dan Martin 21, Markus Veders 20 poena.