Srbija trojkama do bronze

Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom šampionatu u Turskoj.

Srbija je u borbi za bronzu pobijedila Sloveniju 67:70 (16:13,18:19,20:20,13:18). Košarkaši Srbije su do medalje došli prije svega dobrim šutem za tri poena. Danas su pogodili 12, a juče u polufinalu protiv Španije samo jednu.

Slovenija je bolje počela meč. Sredinom druge četvrtine imali su 10 poena prednosti (29:19). Do poluvremena Srbija je uspjala da priđe na 34:32. U drugom poluvremenu poslije serije trojki Srbija je povela 47:40, а košarkaši Slovenije su uspjeli do kraja četvrtine da se vrate u egal. U posljednjem kvartalu Srbija je na tri minuta do kraja imala 64:57, protivnik nije iskoristio napad, a na drugoj strani Milijašević pogađa trojku za 67:57 što je i najveća prednost ekipe Vladimira Đokića na meču. Nakon tajm auta Slovenija pravi mini seriju 5:0 i primorava selektora Srbije na tajm aut na 1:52 do kraja. Milijašević nakon toga promašuje oba bacanja, a Zemljić smanjuje na 67:64. Ilija Milijašević potom gubi loptu i Slovenija dolazi do 67:66. U ekipi Srbije Lazar Đoković preuzima odgovornost. Fauliran je i pogađa jedno bacanje. Na drugoj strani Belko ne pogađa za tri. Fauliran je Ćurčić koji pogađa samo jedno bacanja za 69:66 na 20 sekundi do kraja.

Slovenija je imala napad i na 15 sekundi do kraja Zemljić je na liniji penala. Pogađa prvo za 69:68 i nakon ofanzivnog skoka gazi liniju. Na 6,7 sekundi Đoković izvodi bacanja za Srbiju. Pogađa jedno. Slovenci imaju šut za produžetak, ali Zemljić nije pogodio.

U pobjedničkom timu Đorđe Ćurčić 21 (6/15 za tri), Lazar Đoković 15 poena i devet skokova, Ilija Milijašević 11 poena.

Na drugoj strani Alen Zulić 16, Jan Zemljić 15 poena.