Srbija se vratila iz ponora i nakon produžetka do polufinala

Bogdan Bogdanović

Srbija će igrati u polufinalu Olimpijskih igara.

Srbija je u četvrtfinalu pobijedila Australiju nakon produžetka 95:90 (17:31,25:23,25:11,15:17,13:8)

Australija je prvo poluvrijeme odigrala odlično posebno prvu četvrtinu. Peti Mils je bio na visini zadatka, igrači Srbije nisu uspijevali ništa da odbrane i poslije 10 miuta igre rezultat je bio 31:17. Nastavilo se u istom ritmu i u drugoj četvrtni i Australija je otišla i na 24 poena razlike. Onda je na tajm-autu selektor Srbije Svetislav Pešić ukazao na lošu igru u odbrani i kako Milsa ne zaustavljaju faulovima.

Počeo je da igra pod košem sa Nikolom Jokićem i Nikolom Milutinovom, Marko Gudurić je zaigrao odlično na obe strane terena i Srbija je do poluvremena uspjela da smanji zaostatak na 54:42, a Mils je prvo poluvrijeme završio ubacivši 20 poena.

Srbija je odlučno ušla u drugo poluvrijeme i poslije trojke Bogdana Bogdanovića, koji je vezao pet poena, pa trojke Ognjena Dobrića, smanjili su razliku na poen 60:59 i vratili se u meč. Igrala je Srbije izvanredu odbranu, a onda je nakon novih poena Bogdanovića došla i do vođstva 61:60. Do kraja četvrtine igralo se koš za koš i Srbija je pred posljednjih 10 minuta ima vođstvo 67:65.

U posljednjoj četvrtini Srbije je na startu došla do šest poena prednosti. Odlično je posljednju dionicu odigrao Vasilije Micić, koji je pogodio jedno bacanje za 82:80, na devet sekundi do kraja. Onda je Mils pogodio na 1,4 sekundu do kraja i odveo meč u produžetak.

U dodatnih pet minuta diminacija Jokića na ba kraja terena i pobjeda Srbije, koja u polufinalu čeka boljeg iz meča SAD-Brazil.

Jokić je meč završio sa 21. poenom, 14 skokova i osam asistencija, Bogdanović je ubacio 17, Micić 14, Dobrić i Gudurić su dali po 11, a Aleksa Avramović je meč završio sa 10 poena. Na drugoj strani Mils 26, Džoš Gidi 25, Dante Egzum 12 poena.

Ranije danas Njemačka je obezbijedila polufinale pobijedivši Grčku.