Španija je prvak svijeta

Košarkaši Španije osvojili šampionsku titulu na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Španija je do titule došla bez poraza, a u finalu su pobijedili Argentinu 95:75 (23:14,20:17,23:16,29:18)

Odličan meč su odigrali košarkaši Španije, koji su po drugi put šampioni svijeta. Od početka su kontrolisali meč, igrali onako kako njima odgovara, a u odbrani su predvođeni Markom Gasolom briljirali i došli su do ubjedljivog trijumfa. Početkom drugog poluvremena otišla je Španije na 20 poena razlike, a sve što je Argentina uspjela je da u par navrata u posljednjoj četvrtini dođu do 12 poena zaostatka.

Španiju su do pobjede u finalu vodili Riki Rubio sa 20 poena, Serhio Ljulj je dao 15, Mark Gasol 14 , Rudi Fernandez 11 uz 10 skokova, po 11 su dali i Huančo i Vili Ernangomez.

Na drugoj strani Gabrijel Dek 24, Nikolas Laprovitola 17, Fakundo Kampaco 11 i osam asistencija.

U borbi za treće mjesto Francuska je savladala Australiju 67:59.