Sloboda promašila produžetak, Budućnost i Borac nastavljaju sa pobjedama

Poraz Slobode 73 na domaćem terenu.

U prvom meču pred domaćim navijačima Sloboda 73 je u Novom Gradu namučila Sokolac i na kraju je tim Dejana Kukavice poražen sa 74:77 (17:25,25:14,12:20,20:18). Šut za produžetak je imao Milenko Frganja, ali nije pogodio.

“Teška utakmica, uspjeli smo se vratiti iz minusa, okrenuti rezultat do poluvremena. U drugom dijelu smo imali problema sa ličnim greškama i uprkos tome protiv kvalitetne ekipe Sokoca smo imali šut za produžetak. Nismo pogodili, ali idemo dalje”, rekao je poslije meča trener Slobode 73, Dejan Kukavica.

U ekipi Sokoca Nemanja Okiljević 26 poena i 12 skokova, Nemanja Pečenica 24, Mladen Mijatović 11.

U ekipi Slobode Veljko Čečavac 20, Igor Bojović 13, Nikša Milunović 10.

Budućnost je na domaćem terenu u Bijeljini pobijedila Vardu, koja je u prvom kolu kući izgubila od drugog tima iz Bijeljine – Radnika. U nedjelju je bilo 72:53 (19:16,20:19,16:8, 17:10).

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su gosti postigli samo osam poena.

U pobjedničkom timu Nebojša Erkić 20, Luka Jovanović 14 poena. Na drugoj strani Boris janjušević 11, Mihailo Nešković i Filip Mutapdžić po 10 poena.

I u posljednjem meču ovog kola Borac je slavio u Zvroniku kod Drine Princip 74:88 (17:32,17:21,20:15,20:20).

Tako je trener Borca Marko Šćekić došao do pobjede u rodnom gradu. Njegova ekipa je pitanje pobjednika rješila do poluvremena, pošto su na veliki odmor otišli sa prednošću (53:34).

Još jednu odličnu partiju u dresu Borca odigrao je Nebojša Pavlović, koji je dao 28 poena i imao 11 skokova, David Maran je dao 21, a Peđa Lončar 11.

U domaćem sastavu Srđan Kovačević 18, Dušan Knežević 13, Goran Bogićević 12, Darko Hajduković 10 poena.