Sloboda do pobjede u Trebinju nakon produžetka

Košarkaši tuzlanske Slobode pobijedili leotar u Trebinju u meču 25. kola Lige BiH.

Sloboda je slavila trijumf 100:109, kojim su ostali u traci je jedno od prvih pet mjesta, koje vode u Ligu 6. Stefan Mijović je imao priliku da domaćem timu donese pobjedu. Imao je dva sloboda bacanja. Prvo je pogodio za 92:92, a drugo promašio i meč je otišao u produžetak. U dodatnih pet minuta mnogo bolja igra gostiju koji dolaze do pobjede.

Leotar“ je bio bolji u većem dijelu susreta, a onda su, nakon čarki i gužve na terenu isključena tri Leotarova ključna igrača i trener Dražen Šegrt. Isključena su i tri prvotimca Slobode, a trener Mulaomerović je izveo ekipu sa terena pri rezultatu 74:62 za domaće. Tuzlaci su se ipak posle 10 minuta vratili na parket i na kraju uspjeli da naprave preokret u svoju korist.

Ivan Miličević sa 22 i Darion Strong sa 20 poena predvodili su goste. U domaćem timu Stefan Mijović 22, Đorđije Ninković 21, Božo Đurasović 19 poena.