Široki pred pol pozicijom

Široki pobijedio Sparse u gostima u petom kolu Lige za šampiona BiH.

Široki je pobijedio Sparse u gostima 69:83 (20:15,20:29,15:25,14:14) i gotovo obezbijedio startnu poziciju broj 1 pred plej of. Ključna je bila treća četvrtina koju su gosti dobili sa 10 poena razlike i pred odlučujućih 10 minuta su imali 14 poena prednosti (69:55), koje su sačuvali do kraja.

Mateo Drežnjak i Filip Kraljević su postigli po 20 poena u pobjedničkom timu. Dario Drežnjak je dao 15, Goran Filipović 12,a Fener Stiven je dao 10. U ekipi Sparsa Kenan Bajramović 17, Ibrahim Durmo 11 poena.

Zrinjski je takođe slavio u gostima u Mrkonjić Gradu kod Mladosti 71:85 (14:35,27:8,16:17,14:25). U mrkonjiću je viđena utakmica sa mnogo preokreta, a gosti su do pobjede došli boljom igrom u posljednjoj četvrtini.

Do pobjede ih je vodio Robert Rikić, koji je dao 29 poena i imao 12 skokova, Marko Ramljak je ubacio 23 poena imao je i sedam skokova i devet asistencija, Ivan Miličević i Aleksandar Sokolović ubacili su po 12 poena.

Na drugoj strani Gojko Sudžum 14, Srđan Milanović 12,Stefan Mitrović 11, Dragan Đuranović i Đorđe Aleksić su dali po 10 poena.