SENZACIJA: Poljska izbacila Sloveniju

Ponitka

Košarkaši Poljske igraće u polufnalu Eurobasketa.

Poljska je u četvrtfinalu izbacila branioca titule Sloveniju 90:87 (26:29,13:29,24:6,24:26).

Imali su Poljaci i 23 poena prednosti, pa su gubili u posljednjoj četvrtini, ali su onda smogli snage u finišu i došli do velikog uspjeha. Tripl dabl u pobjedničkom timu imao je Mateuš Ponitka.

Na poluvremenu je Poljska imala iznenađujućih (58:39), najviše zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena, pošto su u prvom dijelu ubacili čak devet trojki. Imali su igrači Igora Miličića u jednom momentu i 23 poena više od branioca titule.

Slovenija je dobro počela drugo poluvrijeme i serijom 21:3 su prišli su na 61:60. U finišu Poljska dolazi do poena sa linije slobodnih bacanja i rezultat pred odlučujuću četvrtinu je 64:63.

U posljednjoj četvrtini potpuni preokret nakon poena Gorana Dragića i Slovenija vodi 65:64, pa potom i 67:64 poslije poena Čančara. Onda se u drugom poluvremenu “pojavio” Sloter koji je vezao šest poena i Poljska opet vodi 76:74. Budi se i Ponitka i Poljska je opet u dobrom ritmu. Vode 79:76.

Na drugoj strani Dončić promašuje i bacanja i šut za tri i Slovenija je u kontra ritmu. Još na tri minuta do kraja Dončić dobija petu ličnu. Ponitka pogađa penale i rezultat je 82:76. Poslije poena Slotera Poljska je došla do 84:76 i to je bilo to.

U pobjedničkom timu tripl dabl Mateuša Ponitke, koji je tek treći igrač u istoriji Eurobasketa sa ovim učinkom, 26 poena, 14 skokova i 10 asistencija.

Ej Džej Sloter je dao 16, Mihal Sokolovski 15.

Na drugoj strani Vlatko Čančar 21, Goran Dragić 15, Luka Dončić 14 poena i 11 skokova.