Rikalo vodio Bratunac do četvrte pobjede

Košarkaši Bratunca u meču 14. kola Lige BiH bolji od Proma.

Bratunac je do četvrte ovosezonske pobjede došao savladavši Promo sa 77:64 (19:11,26:20,9:20,23:13). Bratunac je do trijumfa odveo Marko Rikalo koji je preuzeo odgovornost i u posljednja tri minuta ubacio sedam poena.

Na tri minuta do kraja rezultat je bio 61:61. Onda domaći prave seriju 8:0, Rikalo je dao pet poena i trojku je ubacio Žunić poslije asistencije Rikala za 69:61. Poslije tajm auta Kostić je uspješan u šutu za tri za 69:64. U narednom napadu Rikalo polaže za 71:64 i tu je meč odlučen.

U pobjedničkom sastavu Rikalo je dao 15 poena, koliko je imao i Dejan Ćup uz devet skokova, Radenko Pilčević je dao 13 poena i podijelio osam asistencija, Matija Žunić je ubacio 11, a Aleksandar Živojin Danilović 10 poena. Na drugoj strani Nedim Mustafica 24 poena 12 skokova, Berin Gudić 13 poena i 13 skokova, a Karen Vilson je ubacio 10 poena.