Real u Madridu nije dao šansu Partizanu: Džanan Musa vodio svoj tim do pobjede

Bruno Kaboklo

Partizan je u Madridu izgubio od Reala 91:76 u meču 16. kola Evrolige.

Real, koji je lider na tabeli Evrolige odigrao je odličan meč, pogađali su u visokim procentima i nisu dali šanse Partizanu da se ponada pobjedi. Sjajno prvo poluvrijeme odigrao je Džanan Musa, koji je ubacio 16 poena i do poluvremena je Real imao vođstvo 48:36.

Na početku drugoj poluvremena Partizan je smanjio na 11 poena zaostatka, ali izgubljene lopte su ih skupo koštale. Real je brzo vratio prednost i otišao na 25 poena razlike 69:44 poslije serije 12:0 i tu su prelomili meč. Do kraja su rutinski odradili posao i upisali 15. ovosezonsku pobjedu u Evroligi, dok je Partizan doživio sedmi poraz.

Real je zaustavio udarne igre Partizana. Kevin Panter je ubacio samo 4, Zek Ledej 6, a Pi Džej Doužer je dao dva poena.

Džanan Musa je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 23 poena, Mario Hezonja i Vensan Poarije su ubacili po 14. Na drugoj strani Bruno Kaboklo 18, Tristan Vukčević 12 poena.