Real preko Barse do finala

Real i Efes igraće u finalu Evrolige.

Real je u drugom polufinalu pobijedio Barselonu 83:86 (19:19,26:15,11:26,27:26) i u subotu će u beogradskoj Areni se protiv Efesa od 19 časova boriti za titulu. Real je posljednju osvojio na istom mjestu 2018. godine.

Viđena je još jedna neizvjesno završnica kao i u prvom polufinalnom meču.

Bek Reala Fabijen Kozer je kod rezultata 75:75, postigao trojku, pa nakon ukradene lopte polaganjem doveo svoj tim do 85:80 na dva minuta do kraja. Barselona preko Kelatisa i Dejvisa brzo odgovara i dolaze do 85:84 na minut i 14 sekundi do kraja. Potom Real iz “trećeg” napada poslije dva ofanzivna skoka Deka, dolazi do 87:84. Poene je postigao Ljulj, a do kraja je ostalo 21 sekunda. Jasikevičijus je zvao taj aut. Poslije pet sekundi napada lopta ide na Abrinesa koji pogađa za dva poena i to je 87:86. Poslije ovih poena trener Reala Pablo Laso zove minut odmora. Košarkaši Barselone prave brz faul na bivšem saigraču Adamu Hangi, koji ide na liniju penala. Pogađa oba za 84:81. Australijana Donte Eksum nakon ofanzivnog skoka smanjuje na 84:83 na šest sekundi do kraja, slijedi brz faul na Ljulju. Bek Reala pogađa jedno za 85:83, ali Jabusele hvata ofanzivni skok na dvije sekunde do kraja i fauliran je. On pogađa drugo za 86:83. Poslije toga lopta ide na Mirotića, koji šutira sa pola terena, ali ne pogađa i počinje slavlje košarkaša Reala.

U pobjedničkom timu Francuzi Geršon Jabusele i Fabijen Kozer po 18, Serhio Ljulj 15 poena. Na drugoj strani Nikola Mirotić 26 poena i 12 skokova, Nikolas Laprovitola 17, Brendon Dejvis 15 poena.